parallax background

Çocukları Korkularından Kurtarın

Chia Tohumlu Yaprak Sarma
Mart 22, 2017
Yaşam Koçunun Önemi
Mart 22, 2017

Çocukları Bulunan Korkularından Kurtarmak İçin Yöntemler


Çocukların en büyük sorunlarından bir tanesi bulunan korkuları ve endişeleridir. Küçük yaşlarda olumsuz bir davranış ya da kötü bir olayın başından geçmiş olması çocukların kötü yönde etkilenmesini sağlar. Bundan dolayı da kendilerini kötü hisseder ve zaman zaman korkularının yenilemesinden dolayı hayatlı zor durumlara girebilir. Fakat çocukları bulunan korkularından kurtarmak için yöntemler bulunmaktadır. Eğer bu yöntemler uygulanacak olursa ve hayatın içerisinde yer alacak olursa çocuklar kısa zaman içerisinde üzerinde bulunan korkuları atarak daha rahat bir hayata kavuşmuş olurlar.

Bunun için sizlere tavsiyemiz gerekli olan yöntemleri öğrenmeniz ve bu şekilde davranarak çocukların korkularını yenmesini sağlamaktır. Çocukları bulunan korkularından kurtarmak için yöntemler arasında ilk yapılması gereken şey, bulunan korkuların üzerine gitmemektir. Öyle ki aile fertleri tarafından bulunan bu korkuya karşı yapılan en kötü yanlışlardan birisi de çocuklar üzerinde görülen korkuların üzerine gidilmesidir. Bunu daha çok çocuklar ile inatlaşmak olarak düşünebiliriz.

Eğer ki bir çocuk içerisinde herhangi bir şeye karşı korku barındırıyorsa, asla ve asla o çocuğun korkusuyla karşı karşıya gelmesini sağlamayın. Çünkü çocukları bulunan korkuları ile baş başa bırakmanız onların korkusunun azalması yerine artmasına neden olmaktadır. Bir diğer çözüm ise onlar tarafına empati kurma yoludur. Yani çocuğunuzun bir korkusu bulunuyorsa bu korku için onu asla ama asla yargılamayın. Çünkü bilinçsiz şekilde yapılacak olan bu yargılama onların kendilerini çok daha kötü hissetmelerine neden olabilir. Çocukları bulunan korkularından kurtarmak için yöntemler arasından bir diğeri de onlara gerekli güveni sağlamak gerektiğidir. Çünkü çocuğunuza vereceğiniz güven onların korkularından uzaklaşmasını sağlar ve ayrıca onların daha iyi şekilde gelişmesini sağlar. Ayrıca çocuklara verilen güven duygusu onların bulundurduğu korkuların gelişimi yönünden de etkilidir. Ki bu bahsettiğimiz durumda gayet doğal olarak görülmelidir.

Çocukların korkusu konusunda size düşen en büyük görev ise onların korkularının neler olduğunu ve nelere karşı korkularının bulunduğunu sürekli takip etmektir. Bu konu hakkında verdiğimiz önemli bilgileri hayatınızda etkili olacak şekilde faaliyete geçirecek olursanız, emin olun çocuklarınız çok kısa zaman içerisinde bulunan korkularını üzerinden atacaktır..